fbpx
Kommentaarid puuduvad

Kasulik teada: soodne projektitöö koolitus 5. juunil Pärnus

5. juunil toimub Pärnumaa Arenduskeskuse (SAPA) eestvedamisel kasulik projektitöö koolitus, mis on mõeldud mittetulundusühingute, teiste seas spordiorganisatsioonide, juhtidele.

SAPA vabaühenduste koordinaator Daisi Sprenk informeerib, et koolituse eesmärgiks on anda osalejatele ülevaade projektitööst kui terviklikust protsessist. Ühiselt vaadatakse üle olulised etapid projekti koostamisel, projektide juhtimisel ja aruandluse korraldamisel.
„Selleks, et koolitus oleks osalejale võimalikult tõhus, palume eelnevalt läbi mõelda ning mõne lausega kirja panna enda projekti idee, mida tulevikus kavandatakse rahastamistaotluseks esitada ja ellu viia,“ rääkis Sprenk.

Koolitajaks on tunnustatud praktik, ise rohkem kui kaheksakümmend projekti realiseerinud Eha Paas. Ekspert on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse eriala ning eelnevalt läbinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis täiendkoolitusena noorsootöö eriala. Ka on Paas läbinud kursused nõustamise, projektikirjutamise, strateegia koostamise ja organisatsiooni juhtimise teemadel. 2010. aastal atesteeriti koolitaja kogukonna arengu konsulendiks ning projektide hindaja vaatenurgast on tal eksperdina kogemus nii Kodaniku Ühiskonna Sihtkapitali kui ka kohaliku omaalgatuse programmi tööst.

„Koolitajana kasutan oma 26 aastat kestnud projektitöö kogemust  ning staaži MTÜde juhtimisel. Olen oma tegevuse jooksul ise ette valmistanud ja töötanud ligi 80 projektiga. Täna olen liikumise „Kodukant“ juures vabatahtliku tegevuse valdkonna juht. Koolitajana tahan eelkõige aidata osalejatel ise avastada ja tegevusi läbi mõelda ning kohe kindlasti on minu koolitustel kodutööd,“ avas Paas koolituse täpsema sisu kohta.

Koolituse kava

9.00 – 10.30 Sissejuhatus projektitöösse, projekti koostamise põhitõed ja telg.
15 min jalasirutus
10.45 – 12.15 Töö gruppides – paneme teie projektiideed pildile!
lõuna
12.45 -14.15 Grupitööde tutvustamine, arutelu, üleskerkinud küsimused
Projekti eelarve – mida peab teadma, millega arvestama.
Projektide vormistamine – kellele ja kuidas. Enamlevinud vead, mida projektide koostamisel tehakse.
15 min jalasirutus
14.30 – 15.40 Projektijuhtimine ja tulemuste hindamine ning analüüs
15.40 -16.00 Kokkuvõte koolituspäevast

Loeng sisaldab praktilisi näpunäited, õppematerjale ning kohvi- ja lõunapause. Koolituse asukoht täpsustatakse toimumispäeva eel. Osalemistasu suuruseks on 15 eurot, millele lisandub käibemaks. Koolitust finantseeritakse osaliselt Kodanikuühiskonna Sihtkapitali vahenditest. Infot jagab Daisi Sprenk (daisi@parnumaa.ee, 53455161).

Kommenteeri