Alates 2. augustist võib sisetingimustes toimuvatel nakkusohutuse kontrollita üritustel ja tegevustes osaleda kokku kuni 500 ja väljas kuni 1500 inimest. Alates 9. augustist on nakkusohutuse kontrollita lubatud siseruumides toimuvatel üritustel ja tegevustes kuni 50 ning õues kuni 100 osalejat. Üritustel ja tegevustes, kus kontrollitakse osalejate negatiivset testitulemust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist, saab sisetingimustes osaleda kuni 6000 ja õues 12 000 inimest.
Valminud on juhised, mis aitavad teil oma tegevusi uutes tingimustes planeerida. Need leiab nüüd ja alati lehel https://www.kul.ee/uudised/juhendid-ja-suunised-koroonaolukord-ja-kultuurivaldkond. Juhiseid täiendatakse jooksvalt vastavalt Vabariigi Valitsuse otsustele.
Lisaks toimub reedel, 6. augustil kell 10 infotund, kus Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi, Kultuuriministeeriumi, Tööinspektsiooni ja Terviseameti esindajad avavad COVID tõendiga seotut. Infotunni Facebooki ürituse alt leiab lisainfot: https://fb.me/e/L12p2vFT. Ürituse alla tuleb ka link, millega saab infotunnis osaleda.
Kuni 8. augustini on korraldajatel kohustus tagada kohapealne testimine. Alates 9. augustist ei ole ürituse korraldajal kohustust tagada kohapealne testimine. Enda nakkusohutuse tõestamine on siis inimese enda kohustus. Kui soovite siiski pakkuda külastajatele kiirtestimise võimalust, siis reedel valmib Terviseameti juhis, kuidas seda täpsemalt teha, juhend avaldatakse www.kriis.ee. Testimise korraldamise detaile arutatakse homme veel ka Vabariigi Valituses.
Juhul, kui inimene ei ole soovi oma nakkusohutust tõestada, siis ei ole tal õigust üritusel või tegevuses osaleda. Õiguslik alus selleks on Vabariigi Valitsuse korraldus. Korraldajal ei ole kohustust ka sel juhul piletiraha tagastada. Õiguslik alus selleks on VÕS § 101 lõige 3.
Oleme avanud ka kultuurisündmuse või konverentsi korraldaja riskide maandamiseks mõeldud erakorralise kahjuhüvitise kriisiabi vooru. Taotlusi saab esitada taotlemise elektroonilises keskkonnas. Lisainfot vooru kohta, muuhulgas infopäeva salvestuse, leiab meie kodulehelt – https://kul.ee/kriisiabi-erakorralise-kahjuhuvitise-tagamine. Taotluse saab esitada maksimaalselt 2 kuud enne ja vähemalt kaks nädalat enne sündmuse või konverentsi algust.
Hannus Luure
Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik
526 1431